Historie společnosti Cadillac se datuje od počátku 18. století. ačkoli v té době byli oblíbeným prostředkem pohybu lokomotiva, jízda na koni nebo chůze a dosud nebyla vyrobena žádná auta, je důležité vysledovat značku až do jejího původu. geneze cadillacu, jak je dnes všeobecně známá, začala v roce 1701, kdy skupina francouzských průzkumníků pod vedením le sieur antoine de la mothe cadillac odcestovala do severních částí USA a založila ville d'etroit. usazování by se nakonec stalo známým jako detroit, prosperující průmyslové město, plné automobilových závodů a sléváren.

pane cadillac by však neměl žádnou souvislost s budoucností automobilových dílen cadillac. jeho skutečné počátky lze vysledovat do poloviny 19. století, kdy se narodil chlapec jménem Henry Martyn Leland. Leland vyrostl na farmě poblíž Bartonu ve Vermontu, kde získal solidní pracovní vzdělání, které ho naučilo důležitosti správné práce bez ohledu na její důležitost.

farmářský výcvik, který absolvoval, v kombinaci s jeho zálibou ve zlepšování pracovních metod vedl k jeho růstu jako inženýra. Cadillac by se však zatím neobjevil jako automobilová značka. do roku 1890 založil leland ve spolupráci s Robertem C. vlastní společnost. faulconer a norton poté, co přesvědčil bývalého o potřebě strojíren města. odbornou oblastí společnosti bylo broušení ozubených kol a vývoj speciálních nástrojů.

brzy poté, co společnost získala obecný kredit za kvalitu produktů, které uváděla na trh, a společnost leland se prosadila jako talentovaný inženýr, došlo k přechodu od vozidel na parní pohon k vozidlům na benzín. po práci vizionářského daimlera a benzína v Evropě se muž jménem ransom eli olds z michiganu spojil se skupinou investorů pod firmou nazvanou olds benzínový motor. jejich hlavním cílem bylo postavit benzínový motor, který by se dal namontovat na podvozek vozidla.

projekt byl úspěšný, ale výsledný produkt byl chybný: rychlostní stupně v převodovce byly příliš hlasité. staří se obrátili o pomoc s Lelandem a faulconerem. dva vstoupili do přímé soutěže proti dodge bratrům, kteří také dodávali motory pro staré. ačkoliv byl nakonec vyvinut motor 10,25 hp od společnosti leland lepší než dodge, olds jej odmítl kvůli vysokému prodeji automobilů, které jeho společnost v té době zaregistrovala. v zásadě nebyl potřeba nový motor.

přesto by se lelandův motor brzy začal používat. krátce poté, co staří odmítli použít nově navržený motor, byl leland vzhlédnut dvěma muži ohledně likvidace společnosti, která dříve vyráběla automobily. jmenovala se detroitská automobilová společnost a původně ji reorganizoval Henry Ford, který odešel krátce poté, co se společnost začala znovu rozpadat. Leland přesvědčil investory, aby zůstali v podnikání, a přesvědčil je o užitečnosti a důležitosti automobilového průmyslu v blízké budoucnosti.

s již navrženým motorem byly přivezeny leland a faulconer a společnost přijala jméno cadillac, jméno průzkumníka, který město založil před více než dvěma stoletími. znak Cadillac byl přijat jako nové logo společnosti a dětská firma by stále získala mezinárodní uznání za své automobily.

Lelandovy motory již získaly uznání a byly jedny z nejpřesněji postavených jednotek té doby. ve skutečnosti byly nejen motory spolehlivé a vyrobené s přesnou přesností, ale byly také vysoce univerzální a úspěšně vyhovovaly potřebě zaměnitelnosti. tato funkce přinesla Cadillacu novou trofej, což bylo poprvé, kdy byla taková cena předána americkému výrobci automobilů.

později by cadillac byl součástí větší entity, obecné motorové společnosti, poté by ji řídil william crapo durant - který zaplatil 4,5 milionu dolarů v hotovosti za to, aby společnost Leland sloučila s GM. od té chvíle bude vyvinuto několik modelů, které vstoupí do výroby odchodem Lelanda v roce 1917.

Brougham, Fleetwood, Deville a Eldorado jsou jedny z nejslavnějších modelů postavených podivuhodnou pobočkou GM. jeho úspěchy se liší od rychlosti překonávající rekordy na americkém území až po technická vylepšení, která měla premiéru v automobilovém světě. například společnost cadillac představila revoluční systém elektrického osvětlení a zapalování delco jako standardní vybavení svých automobilů a v roce 1934 se může pochlubit prvním nezávislým zavěšením předních kol na světě na celé své řadě automobilů.

uzavřené chladicí systémy, elektronické vstřikovací systémy a katalyzátory jsou také mezi dlouhým seznamem věcí, které byly v USA zavedeny jako první. navzdory nízkému přijetí značky v evropě zůstává cadillac jednou z velkých klasiků v zámoří a stále se může pochlubit privilegovaným statusem mezi americkými výrobci automobilů. koneckonců je to značka hluboce zakořeněná v šlechtických základech.