fisker automobile je o muži s plánem - henrik fisker, který v roce 2007 oznámil svoji začínající společnost počátkem roku 2005. jeho prvními vozy byly přepracované verze kupé řady 6 a mercedes benz sl 55 amg.

do roku 2007 vyvinula společnost zvaná kvantové technologie systém elektrických vozidel s rozšířeným dosahem pro vojenské aplikace, které chtěly uvést do civilní služby. fisker zdokonalil design vozu, který nyní známe jako karma, a neměl pro něj žádný pohonný systém. byl to zápas vyrobený v nebi, a tak se v září 2007 narodil fisker automotive.

první zakázkou společnosti bylo přinést světu pozornost konceptu čtyřdveřového sedanu karma. Učinili tak na autosalonu v Detroitu v lednu 2008, pouhé čtyři měsíce po založení automobilky.
ale rok 2008 byl také rokem automobilové krize v Americe, protože velká trojka musela přijmout vládní podporu, a to v případě vlastnictví GM a Chrysleru. fisker využil situace a otevřel druhé zařízení v Detroitu.

společnost původně počítala s prodejem karmy v roce 2009, protože model výroby 2010 byl představen na začátku roku 2009 v Detroitu. ale společnost byla opakovaně zpožděna s ekologickými certifikacemi, a tak dodávky začaly až v říjnu 2011 v USA.

budoucnost má pro fisker mnoho věcí, včetně kabrioletu hardtop kabriolet a brzdy pro surfování. za zvážení stojí také auta, která mají být postavena pomocí menší a cenově dostupnější platformy projektu nina. mezi ně bude patřit atlantický sedan a případně kupé nebo crossover.