kdyby dinosauři byli automobily, hummer by byl t-rex. značka s řvoucí rezonancí, vzbudila pozornost v 90. letech vydáním civilní verze humvee v roce 1991. vyráběná společností am general, divizí amerických motorů a v současnosti součástí skupiny gm, humvee, která stojí za vysokou víceúčelové kolové vozidlo pro mobilitu bylo uvedeno na trh v roce 1985 a získalo si velké uznání zejména po zapojení vozidla do operací v Zálivu.

velké, robustní a zcela zbavené palivově úsporné mechaniky, humvee, později přejmenované na hummers, vstoupily do fází metamorfózy koncem 80. let, kdy jsem obecně konstruován pro civilní verzi vozidla. surový řez vojenského vozidla byl zachován a do roku 1991 bylo dokončeno několik jednotek.

i když ikonické, hummers jsou stěží nejprodávanější kvůli jejich velkým rozměrům, hmotnosti a odporné kritice vznětlivé spotřebě paliva. Společnost gm získala práva prostřednictvím společnosti hummer v roce 1999, poté značka prošla procesem posílení image s cílem zvýšit prodej a růst výnosů. od podpisu smlouvy o převzetí je společnost gm odpovědná za marketing všech vozidel prodávaných pod jménem hummer.

Společnost gm dále pomohla vyvinout řadu modelů hummer. první hummer byl přejmenován na h1 a pozdější modely pokračovaly s označením jedním písmenem / číslem, a to prostřednictvím h2 a h3, což je nejnovější. h3 byl postaven tak, aby odpovídal preferencím řidičů SUV, a byl tak o něco méně robustní než předchozí modely.

značka se stala mezinárodní s vybranými dovozci v Evropě, Austrálii a Jižní Africe. navzdory pokrytí sítí prodejců hummer prodával pouze v malém objemu, což je pro město velmi nákladné a nepraktické. stále je to jedna z nejoblíbenějších značek mezi celebritami, které do jisté míry pomohly vybudovat ze značky něco extravagantního.

od roku 2006 se hummer prodává prostřednictvím 300 prodejců ve 34 zemích po celém světě. více než polovina sítě sídlí v nás, v zemi, která registruje většinu prodejů. hummerové závody fungují i ​​mimo naše hranice, h2 se montuje v ruském kaliningradu. bohužel h1 již není k dispozici, protože výrobu zastavil před dvěma lety.

jedinou obecně schválenou silnou stránkou hummeru je robustní podvozek, zvýšená ochrana a vzhled. Hummery jsou stále rozpolceny mezi honosným schválením jízdy a naprostou kritikou vyvolanou neúčinností paliva vozidla. obavy z průměrné spotřeby paliva hummeru vyjádřilo několik publikací, včetně auto-specializovaných zinů, které dále poukazovaly na to, že vozidlo je silně nevhodné pro městské použití, ale ideální pro outdoorové aktivity a jízdu v terénu.

jako kuriozita, nejodolnější vyhlížející model společnosti Hummer a nejblíže svému vojenskému protějšku, byl h1 ​​nejchudším prodejním vozem této sestavy. hummer dokázal přežít pouze díky dobré reklamě a šťastné popularitě u celebrit ve světě, kde na účinnosti paliva záleží víc než kdy jindy.

nicméně, hummerovi ocelí pokrytí kolové plynové hlemýžďové mamuty stále otáčejí hlavou, ať jsou kdekoli, a pro určitou kategorii lidí tento efekt převyšuje význam toho, že je šetrný k životnímu prostředí. samozřejmě hummer-heads to vědí a jednají podle toho. kdyby mohli, honili by hybridy, jako by pes honil kočky.