lze s jistotou říci, že výrobci automobilů spyker prošli dlouhou cestu od původní myšlenky dvou bratrů, trenérů v Amsterdamu, kteří společnost založili již v roce 1898. ale základní myšlenka zůstává stejná: vyrábět kvalitní automobily, které jsou také inovativní.

ale společnost spyker, kterou dnes známe, prošla od svého počátku jednou zásadní transformací. málokdo ví, že společnost založená Jacobem a Hendrik-Janem Spijkerem v roce 1898 zkrachovala v roce 1922, a to navzdory snahám o její ziskovost. i přes to byl Spyker v té době známý pro výrobu spolehlivých automobilů, které byly považovány za „Rolls Royce kontinentu“.

1903 60/80 hp byl na svou dobu velmi inovativní automobil s šestiválcovým motorem, pohonem všech kol a brzdami na všech 4 kolech. dalším velmi zajímavým vynálezem byl patentovaný ochranný kryt proti prachu, který byl namontován pod auto, aby mu pomohl zamíchat prach na polních cestách.

vozy spyker se zapsaly do historie, když dokončily vyčerpávající pekinský maraton v Paříži a dojely na druhém místě. do této doby si společnost již vytvořila jméno. během WWI začala společnost vyrábět letadla a letecké motory, aby zůstala v podnikání.

po válce byla výroba automobilů obnovena, ale Spyker v roce 1922 zkrachoval a byl koupen britským distributorem. konečně, když došly všechny peníze, továrna v roce 1929 nadobro zavřela své brány. ale značka a to, za čím stála, zůstalo hluboce zakořeněno v automobilovém průmyslu. proto na přelomu století, v roce 2000, založili victor muller a maarten de brujin novou společnost nesoucí jméno spyker, odhodlaná pokračovat v odkazu holandské automobilky.

nový spyker staví honosné a exkluzivní sportovní vozy jako c8 spyder a c8 laviolette. výroba pokračovala v roce 2005 se spyker c12 laturbie a v roce 2007 s d12 a c12 zagato. jejich vozy byly v sezóně 207 krátce představeny na okruhu f1 a byly vybaveny ferrari motory.