השבדים בסאאב בנו מטוסים הרבה לפני שהם בנו מכוניות, כך שאתה יודע שהסטנדרטים שלהם רצו יפה כי בתעשייה האווירית אין מקום לטעות אם אתה רוצה לחזור בשלום על הקרקע.

בשנת 1937 חברת התעופה האירופלאנית השוודית או חברת המטוסים האווירית השבדית שהחלו את פעילותה, אך בסוף מלחמת העולם השנייה אנשים טובים שם למטה התקשו לשווק את מוצריהם. היה צורך בשוק חדש, אבל בשביל שוק חדש אתה צריך מוצר חדש. ומכיוון שהצורך להשיג אנשים מהירים ובטוחים ממקום אחד למשנהו גובר, איזה שוק טוב יותר מזה של מכוניות. לכן, בשנת 1944 החל פרויקט 92, או ייצור מכונית הסאב הראשונה.

לסאאב 92 הייתה תכונה מאוד מעניינת, אבל זה היה מובן מאליו כשאתה מחשיב את האיש ששרטט את המכונית ששימש לעיצוב מטוסים: היה לה מקדם גרר נמוך מאוד של 0.31, כזה שמכוניות מודרניות רבות עדיין מתקשות להשיג.

לאחר הסאב 92 הגיע הסאב בשנת 1955 עם מנוע משופר, ששודרג ל -3 צילינדרים ועם גריל הטרפז שיהפוך לסימן מסחרי עבור המותג בשנים מאוחרות יותר. גרסת עגלה למכונית, ה- 95 הגיעה בשנת 1959.

בשנות ה -60 הכיוון הכללי לסאב היה גדול יותר, כפי שהוכיח דגם 99. זה גם הביא כוח רב יותר, שכן 99 הונעו בטורבו, תכונה נפוצה גם במכוניות מאוחרות יותר, מסורת של יצרנית הרכב השבדית מכאן ואילך. בסוף העשור, סאאב הגיעה לסימן מיליון המכוניות.

בסוף שנות ה -70 היה צורך בפלטפורמה החדשה עבור הסאבים המזדקנים, ולכן החברה חתמה על עסקה עם פיאט שהולידה אחר כך את אלפא רומיאו 164, פיאט קרומה, לנצ'יה תרמה וסאב 9000. כל המכוניות הללו נסעו על סוג ארבע שלדה, תוצאת המיזם המשותף.

עשר שנים מאוחר יותר, בשנת 1987, סאאב נקלע לקשיים כלכליים ונאלץ להשבית את המפעל בארלוב על מנת להוזיל עלויות. העובדה ש- GM רכשה 50% מהמניות בשנת 1990 סייעה להקל מעט על הבעיות, אך החברה עדיין הפסידה כסף ולכן המפעל במאלמו כדי להפחית עוד יותר את העלויות.

ההתאוששות עתידה לבוא בצורת סאאב 900, שפותחה בעזרת חברת GM בשנת 1993, מכונית שתעניק לחברה את השנה הרווחית הראשונה שלה מאז שנות ה -80. מאוחר יותר רכשה GM את שאר המניות של סאאב כפי שהיה ההסכם הראשוני ומאז ואילך הפכה סאאב לחברה בת לענקית האמריקאית.

הדגמים הנוכחיים, 9-3 ו- 9-5, מבוססים על שלדות אופל ומיוצרים בשוודיה ובגרמניה. דגם ה- SUV 9-7x נבנה באמריקה, במדינת אוהיו. כעת הודיעה החברה כי תשחרר רכב שטח חדש, ה- 9-4x, לאחר פטירת ה- 9-2x, בעצם אימפרזה של סובארו.