במהלך שנות ה -70, gm, מותג המכוניות האמריקני המובהק, החל לצרות עם המכירות כאשר משבר הנפט התחזק. מנועי הגז השופעים הגדולים שלהם לא היו מתאימים לייבוא ​​אירופה ואסיה וכתוצאה מכך סבלה תדמית החברה. בכדי להילחם בכך השיקה GM מותג חדש של מכוניות, מנועי שבתאי, ב- 7 בינואר 1985. השם נלקח מרקטת השבת, זו שהובילה את האסטרונאוטים לירח בשנות ה -60.

עובדה מעניינת מיוצגת על ידי המספר שהקים את החברה: 99 אנשים מכל הרקעים: עיצוב, ייצור, שיווק וכו 'המכונים מאותו יום "99". בסדר, הם התחילו כמאה, אבל אחד מהם צנח מוקדם ומכאן 99.

הייצור של מכוניות שבתאי החל בתחילת שנות ה -90 והמטרה מההתחלה הייתה לחקות אסטרטגיות שיווק זרות כמו אלה היפניות כדי להילחם בקרב בשוק האמריקאי. אסטרטגיות כאלה כללו בקרת איכות טובה יותר שתורגמה לאמינות טובה יותר של המוצר המוגמר ולבקרה רבה יותר עבור העובדים במפעל.

זמן קצר לאחר שהמכוניות הראשונות יצאו לרחובות אמריקה, ביקורות חיוביות מתחילות לזרום. המכירות מסתדרות כשמכוניות שבתאי מתחילות לזכות בפרס בזו אחר זו. בשנת 1993 דיווח שבתאי כי מדובר ברווחיות ראשונה ונראה שהכל מסתדר כשורה עבור המותג הקטן שבבעלות ה- GM. עד 1995 הם ייצרו את מיליון המכוניות הראשונות שלהם. מאפיין ייחודי במכוניות שבתאי בהתחלה היו לוחות גוף חסינים בפני שקעים (z-body) אך לאחר שנת 2000 הם הוצאו אט אט מהייצור.

גם לאחר 2000 גרם שהתחיל להתעניין יותר בשבת כחברה והפריע למערך המדיניות הכללי שלה. כיום, רוב הדגמים במערך השבת מועתקים אחרי מכוניות אופל, בדיוק כמו ווקסהולס בבריטניה.

החל משנת 2003, מכירות הברנים החלו להתדלדל, מה שאילץ את GM לפרוש מספר דגמים כמו סדרת L והיון. הדיווחים האחרונים טוענים כי GM מחפשת כעת למכור או אפילו להשבית את השבת בכדי להקל על הלחץ הכספי שהיא נתונה כרגע.