אפשר לומר כי ריגולי יצרני הרכב עברו דרך ארוכה מהרעיון המקורי של שני האחים, מאמנים באמסטרדם, שהקימו את החברה עוד בשנת 1898. אך הרעיון הבסיסי נשאר זהה: לייצר מכוניות איכותיות שהן גם חדשניות.

אבל חברת המרגלים שאנו מכירים כיום עברה מהפכה אחת גדולה. לא הרבה אנשים יודעים שהקומופניה שהקימו יעקוב והנדריק-ג'אן שפיקר בשנת 1898 פשטה את הרגל בשנת 1922, למרות המאמצים להפוך אותה לרווחית. למרות זאת, מרגל היה ידוע באותה תקופה כיצר מכוניות אמינות שנחשבו כ"רולס רויס ​​של היבשת ".

1903 60/80 כ"ס הייתה מכונית חדשנית מאוד לתקופתה, עם מנוע 6 צילינדרים, הנעה עם ארבעה גלגלים ובלמים על כל 4 הגלגלים. המצאה מעניינת מאוד נוספת הייתה מגן אבק שהוגדר תחת המכונית במטרה לעזור לה לעורר אבק בדרכי עפר.

מכוניות ריגול עברו היסטוריה כשסיימו את מרתון הפקין המפרך לפריס והגיעו למקום השני. בשלב זה, החברה כבר הקימה לעצמה שם. במהלך מלחמת העולם השנייה החלה החברה לייצר מטוסים ומנועי מטוסים במטרה להישאר בעסקים.

לאחר המלחמה, ייצור המכוניות התחדש, אך ריגול פשט את הרגל בשנת 1922 ונרכש על ידי מפיץ בריטי. לבסוף, כאשר כל הכסף אזל, המפעל סגר את שעריו לתמיד בשנת 1929. אך המותג ובשביל מה הוא עמד נותר עמוק בתעשיית הרכב. בגלל זה בתחילת המאה, בשנת 2000, הקימו ויקטור מולר ומארטן דה ברוג'ין חברה חדשה הנושאת את שם המרגלים, שנחושה להמשיך את מורשתה של יצרנית הרכב ההולנדית.

המרגל החדש בונה מכוניות ספורט מהודרות ובלעדיות כמו ה- c8 spyder ו- c8 laviolette. הייצור נמשך בשנת 2005 עם ריגול c12 laturbie ובשנת 2007 עם d12 ו- c12 zagato. מכוניותיהם הוצגו בקצרה במעגל f1 בעונת 207, מצוידות במנועי פרארי.