fisker automobile to człowiek z planem - henrik fisker, który ogłosił swoją nowatorską firmę w 2007 roku. Pan Fisker zasłynął jako główny projektant aston martin, a po opuszczeniu ówczesnych właścicieli ford założył własną firmę produkującą nadwozia na początku 2005 r. jego pierwszymi samochodami były przerobione wersje bmw serii 6 coupe i mercedes benz sl 55 amg.

do 2007 roku firma o nazwie technologie kwantowe opracowała system pojazdów elektrycznych o zwiększonym zasięgu do zastosowań wojskowych, które chcieli wprowadzić do służby cywilnej. fisker udoskonalił projekt samochodu, który teraz znamy jako karma, i nie miał do niego układu napędowego. To był rajski mecz, dlatego we wrześniu 2007 roku narodziła się fisker automotive.

Pierwszym zleceniem firmy było zwrócenie uwagi świata na koncepcję czterodrzwiowego sedana Karma, i zrobili to na targach motoryzacyjnych w Detroit 2008 w styczniu, zaledwie cztery miesiące po założeniu firmy samochodowej.
ale rok 2008 był również rokiem kryzysu motoryzacyjnego w Ameryce, ponieważ wielka trójka musiała zaakceptować wsparcie rządu, a także w przypadku własności GM i Chryslera. fisker wykorzystał tę sytuację i otworzył drugi obiekt w Detroit.

firma początkowo spodziewała się sprzedaży karmy w 2009 roku, ponieważ model z 2010 roku został pokazany na początku 2009 roku w detroit. ale firma wielokrotnie opóźniała certyfikaty środowiskowe, więc dostawy rozpoczęły się w USA dopiero w październiku 2011 roku.

przyszłość kryje wiele rzeczy dla fiskera, w tym kabriolet z twardym dachem firmy Karma i hamulec do surfowania. Warte rozważenia są również samochody, które będą budowane przy użyciu mniejszej i tańszej platformy projektu Nina. będą to atlantycki sedan i prawdopodobnie coupe lub crossover.