Biorąc pod uwagę fakt, że Toyota jest tak dużym producentem samochodów (według najnowszych danych największego), musiała dać początek zupełnie nowej firmie, która pokryje ogromny rynek amerykański. rok, który się wydarzył, to 2002, a nazwa firmy brzmiała scion. co oznaczałoby „potomek” wywodzący się ze starofrancuskiego słowa pochodzenia germańskiego.

Zasadniczo to, co Toyota próbowała zrobić z potomkiem, to przyciągnięcie młodszych klientów, więc scion przyjął bardziej zabawne i bezpośrednie podejście do marketingu swoich produktów. na salonie samochodowym w Nowym Jorku w 2002 roku, pierwsze dwie koncepcje Scion zostały przedstawione jako bbx (który później stał się xb) i ccx (później znany jako tc).

dwa kolejne modele pojawiły się w 2004 r., Xa i Xb, aw 2005 r. tc weszły na rynek. Drugi model z linii scion to xd, wprowadzony na rynek w 2007 roku, subkompakt, który jest również sprzedawany w Japonii jako toyota ist.

unikalną cechą marki scion jest „czysta cena”, którą oferują klientom. to w zasadzie przekłada się na rzeczywistą cenę samochodu otrzymaną od samego początku, łącznie z ubezpieczeniem i finansami. Ponadto pakiety wyposażenia w scions są bardzo wszechstronne, a firma może pochwalić się nigdy wcześniej nie widzianymi poziomami indywidualizacji.

Kolejną próbą przyciągnięcia uwagi nabywców samochodów scion było wypuszczenie pojazdów z limitowanej edycji z serią limitowanych akcesoriów w limitowanych ilościach. te samochody krzyczały o uwagę na wiele sposobów, z bardzo głośnymi lakierami i śmiałymi projektami.

a przy dużej liczbie akcesoriów (oferowanych przez producenta lub innych dealerów), począwszy od subwooferów, naklejek, płóciennych dachów, a nawet doładowania w niektórych modelach, nic dziwnego, że ludzie rzucili się do dealerów.

Wydaje się, że cały ten marketing się opłacił, ponieważ sprzedaż xa i xb poszła dobrze, a tc również zdołał zrobić dobre wrażenie na klientach. Ten rodzaj agresywnego marketingu zapewnia, że ​​średni wiek nabywcy potomka jest znacznie niższy niż nabywcy Toyoty (39 lat dla potomka dla Toyoty 59).