яка різниця між bugatti та іншими автомобільними марками? на відміну від своїх конкурентів, Етторе Бугатті не проектував і не будував свої машини, він їх "народив". його ідеї породили безліч проектів, які згодом випередить деякі з найвідоміших автомобілів на гоночних трасах Європи.

історія бугатті - це не історія компанії, якій довелося зіткнутися з незліченними фінансовими проблемами, а також історія компанії, яка поширилася по всьому світу, створивши місця продажів або будуючи заводи по всій Атлантиці; історія про бугатті - це казка про бунтівного провидця, про молодого генія, який міг прослідкувати своє походження від ряду художників та ремісників. Народився в Мілано, Італія, 1881 р., Етторе був сином Карло Бугатті, який працював не тільки живописцем, але й срібником, скульптором та різьбярем по дереву.

ще в юності Етторе був направлений вчитися скульптурі в художню академію Брера, але досить скоро після цього він виявив свою пристрасть до автомобілів. після його рішення стати інженером у віці сімнадцяти років, молодий Еттор почав працювати, і лише за рік він спроектував і побудував триколісний транспортний засіб, що працював від двох двигунів.

незважаючи на свої невеликі розміри, прототип Ettore майже витер призи, виставлені на місцевих перегонах, вигравши вражаючі 8 з 10 подій. підкріплений успіхом свого триколісного велосипеда, ентузіаст Еторе увійшов до свого "немовляти" в Парижі до Бордо. багі опинився на третьому місці. в захваті від результату, Етторе повернувся в Мілано, рішучий продовжувати будувати машини.

до дев'ятнадцяти років Етторе Бугатті щойно закінчив будівництво свого першого справжнього автомобіля. вважаючи загальний технологічний розвиток того часу - це був початок 1900-х - його автомобіль здавався майже футуристичним. авто відрізняло чотириступінчасту коробку передач, чотирициліндровий двигун з накладними клапанами та різноманітні технічні вдосконалення, які міг би придумати лише обдарований будівельник.

з цього моменту його мрія злетіла і переросла у дуже прибутковий бізнес, де надходило багато замовлень. Досить скоро Етторе зібрав достатньо грошей, щоб придбати власний заклад. в 1909 р., отримавши фінансову підтримку від банкіра de viscaya, він придбав велике майно в Мольсхаймі, на німецькій території Ельзасу. незабаром після нещодавно придбаної фабрики Етторе вирішив піти на крок далі і побудував невелику легку гоночну машину, щоб брати участь у гонці Ле-Ман.

хоча це виглядало як чотириколісний карлик у порівнянні з гігантськими автомобілями його конкурентів, такими як fiat, de dietrich та іншими, маленький, але швидкий та потужний автомобіль став другим, що доводить, що ettore був більш талановитим дизайнером автомобілів у порівнянні з багатьма з старші інженери того часу. рік був 1911.

через три роки настала війна, і Етторе, як і більшості автобудівників, довелося перерозподілити свою увагу на вкрай необхідні авіаційні двигуни. як тільки війна закінчилася, Етторе відновив свою роботу і незабаром став "бароном", який провадив стиль бароко, що принесло йому титул "покровителя".

у 1922 році bugatti представив революційний автомобіль у формі сигари (тип 29/30), який оснащений гідравлічними гальмами та першим восьмициліндровим двигуном виробника. охрещена "сигарою" машина дебютувала на Гран-прі Африки в 1922 році і посіла друге місце. роком пізніше bugatti представив тип 32, який викликав фурор завдяки своєму крилоподібному дизайну, короткій колісній базі та покритим колесам. тип 32 отримав назву "танк" і мав перероблену версію попереднього 8-циліндрового двигуна.

в 1924 році Бугатті увійшов до типу 35 на французькому Гран-прі, який проходив у Ліоні. в той час, як дизайн автомобіля звернувся до традиційного для того часу дизайну з відкритими колесами, тип 35 зберіг попередній 8-циліндровий двигун і стабільно став автомобілем, щоб бити протягом наступного десятиліття.

Етторе Бугатті нарешті здійснив свою мрію про створення самого автомобіля всіх часів у 1926 році, коли представив тип 41 royale. це був насправді найдорожчий автомобіль у виробництві, з відносною ціною, яка досі перевершує все, що виробляється з тих пір. однак, коли не за горами велика депресія, королівський тип 41 також виявився однією з найбільших фінансових загроз Бугатті. продажі royale досягли лише 3 одиниць.

у 1931 р. світова економічна криза досягла французьких берегів, і Бугатті отримав велику фінансову допомогу у вигляді державного контракту на побудову швидкісного поїзда. і саме так народився авторейл, поїзд, що використовував величезний двигун типу 41 royale, який тримав світовий рекорд швидкості для рейкових транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння.

Остання велика перемога Бугатті в автоспорті сталася в 1939 році, коли на прохання його сина компанія підготувала наддувний тип 57, який виграв у Ле-Мана, керований П'єр Вімілле та П'єр Вейрон. на жаль того самого року, 11 серпня, його єдиний син Жан загинув під час випробувальної пробіжки того ж автомобіля типу 57. лише через кілька днів спалахнула Друга світова війна.

після війни було зроблено кілька спроб відродити виробництво, але без особливого результату. У 1947 році 21 серпня Етторе Бугатті помер у віці 66 років від запалення легенів у військовому госпіталі в Парижі. після цього спадщина бренду продовжилася у формі кількох безрезультатних партнерських відносин.

авіаційна компанія hispano suiza придбала bugatti в 1963 р., а в 1987 р. підприємець romano artioli придбав права на ім'я bugatti та побудував новий завод у Кампогальяно, Італія, для виробництва нового суперкара. у 1991 році bugatti представив у Парижі суперкар eb 110, святкуючи 110-ту річницю від дня народження bugatti ettore. восени 1995 року bugatti automobili s.p.a подає заяву про банкрутство, а через три роки німецький виробник автомобілів Volkswagen переймає компанію в спробі відродити спортивний бренд класу люкс.

під час автосалону у Франкфурті 2001 року Bugatti представляє модель eb 16.4 veyron із 16-циліндровим та чотиритурбовим двигунами. у вересні 2005 року розпочинається виробництво veyron 16.4. автомобіль отримує декілька похвал у ЗМІ і заявляє про себе як про найдорожчий сучасний серійний автомобіль, одночасно володіючи найшвидшим титулом серійного автомобіля за 2 роки, з омологізованою максимальною швидкістю 408,47 км / год (253,81 милі / год).