peugeot насправді є однією з найстаріших марок на автомобільному ринку сьогодні, навіть якщо спочатку вони точно не виготовляли машини. бізнес Peugeot розпочався як виробник млинців для перцю, солі та кави в 1842 році, і спосіб, яким він закінчив виготовлення автомобілів, є досить цікавим: починаючи із виготовлення сталевих стрижнів для кринолінових суконь, він перетворився на рами для парасольок, потім дротяні колеса, що здавалося цілком природним крок до велосипедів. і коли-то там було лише на невеликій відстані від автомобілів на рубежі століть, коли особисті перевезення були саме посеред революції.

ім'я peugeot було сімейним бізнесом ще з 1700-х років. першим із сімейства peugeot, який зацікавився виробництвом автомобілів, був armand peugeot, і незабаром після зустрічі з Готлібом Даймлером народився перший в історії автомобіль peugeot, триколісна модель з паровим двигуном, яка вперше вийшла в 1889 році. Через рік пара випала на користь бензину, і триколісна модель перетворилася на чотириколісну версію, використовуючи двигун за ліцензією Daimler.

їх кількість постійно зростала завдяки багатьом інноваціям, таким як триточкова підвіска, коробка з ковзною шестернею та перші гумові колеса. 12-й тип, як їх називали, навіть входили в гонки, починаючи з 1894 року.

у 1896 р. Peugeot почав виготовляти власні двигуни - горизонтальний спарений двигун потужністю 8 кінських сил. того ж року peugeot відірвався від материнської компанії, якою керували його брати, і створив Societe anonimse des automobiles peugeot з заводом в Adincourt. до 1899 року продажі автомобілів Peugeot зросли до 300, що цілком пристойно, якщо врахувати, що за той рік у Франції було продано лише 1200 автомобілів. в 1903 р. Peugeot додав мотоцикли до свого заводського виробництва.

після нетривалого гоночного періоду автомобілю peugeot вдалося виграти "Індіанаполіс 500" з Джульсом Гусом за кермом в 1913 році. Успіх машини був обумовлений введенням в систему 4-х клапанів dohc на циліндровий двигун. Коли в Європі розпочалася війна, Peugeot, звичайно, звернувся до виробництва зброї та військових транспортних засобів.

Гарна річ у виживанні війни полягала в тому, що машини тепер ставали все більше необхідністю та менше розкішшю, що означало більші продажі пежо. в 1929 році була представлена ​​перша модель 201, спосіб нумерації автомобілів, який буде зареєстрований торговою маркою французького автовиробника.

переживши депресію, компанія спробувала в 1933 р. привабити покупців з більш аеродинамічним виглядом. модель, яка вийшла того року, мала висувний жорсткий верх, інновація, яку також підхопить mercedes.

під час Другої світової війни доля peugeot поворотилася на гірше, оскільки її заводи були змушені будувати машини та зброю для німецьких військових зусиль. до кінця війни заводи сильно бомбили і потребували репарацій. компанії знадобиться до 1948 року, щоб відновити виробництво автомобілів з моделлю 203.

це був лише початок, оскільки нова серія італійських моделей від pininfarina завершила модельний ряд. Успіх цих автомобілів визначив, що Peugeot також починає продаватись у США в 1958 році. до цього часу Peugeot почав співпрацювати з іншими виробниками, такими як Renault (1966) та Volvo (1972).

прагнучи придбати більшу частку ринку, Peugeot придбав 30% ситроена в 1974 році, повністю прийнявши його лише за два роки, що означало зміну назви компанії, яка тепер є PSA (анонім Peugeot Societe). це партнерство означало, що два бренди могли використовувати технічні досягнення один одного, але зберігати свою незалежність дизайнерсько.

Подальше розширення групи PSA призвело до вигнання європейського підрозділу Chrysler в 1978 році, інвестиція, яка виявилася несправною, оскільки більшість обладнання та обладнання Chrysler були застарілими та зношеними. пізніше ці моделі були продані під торговою маркою talbot. коли продажі почали знижуватися, Peugeot вирішив вимкнути всі моделі, крім Арізони, яка стала 309 в 1986 році.

протягом 90-х років пежо повернуло частину своєї старої слави після низки прорахунків щодо загального керівництва компанії. поточний модельний ряд націлений на більш розкішний ринок, при цьому зниження витрат більше не робиться, щоб пожертвувати загальним виглядом і відчуттям автомобіля. деякі перемоги у світі гонок, включаючи ралі та навіть формулу 1, допомогли peugeot у продажах.

Зараз Peugeot розробив кілька нових модельних рядів, що виходять за рамки класичних серій 200, 300, 400 та 600. 100 та 900 - прямо протилежні, при цьому 100 приглядає надзвичайно компактний асортимент, тоді як 900 - не для бюджетних покупців. французький автовиробник має навіть гібридний автомобіль у версії, версію 307.