протягом 70-х років GM, найпопулярніша американська марка автомобілів, почала мати проблеми зі збутом, оскільки нафтова криза посилювалася. їхні великі двигуни, що харчуються газом, не відповідали європейському та азіатському імпорту, і в результаті імідж компанії постраждав. для боротьби з цим 7 січня 1985 року компанія GM запустила нову марку автомобілів - двигуни Сатурна. Ця назва була взята від ракети-сатурна - тієї, яка несла астронавтів на Місяць у 60-х роках.

цікавий факт представлений кількістю тих, хто започаткував цю компанію: 99 людей з усіх верств: проектування, виробництво, маркетинг тощо, відомі з того часу як «99». гаразд, вони починали з 100, але один із них рано впав, отже, 99.

Виробництво сатурнових автомобілів розпочалося на початку 90-х, і метою його початку було наслідування іноземним маркетинговим стратегіям, таким як японські, з метою боротьби на американському ринку. такі стратегії включали кращий контроль якості, що призвело до кращої надійності готової продукції та більшого контролю для робітників на заводі.

незабаром після того, як перші машини вийшли на вулиці Америки, починають лити сприятливі відгуки. Продажі йдуть добре, оскільки машини Сатурна починають заробляти одну нагороду за іншою. у 1993 році Сатурн повідомив, що це перший прибутковий рік, і, здавалося, у малого бренду, що належить GM, все йшло добре. до 1995 року вони виготовили свій перший мільйон автомобілів. Спочатку унікальною особливістю сатурнових автомобілів були захищені від вм’ятин панелі кузова (z-кузов), але після 2000 року їх повільно вивели з виробництва.

також після 2000 р. почав активніше цікавитись Сатурном як компанією та втручався в його склад та загальну політику. Сьогодні більшість моделей лінійки Сатурна копіюються після автомобілів Opel, як і Vauxhall у Великобританії.

починаючи з 2003 року, продажі сатурнів почали зменшуватися, що змусило GM відмовитись від деяких моделей, таких як l-серія та іон. Останні повідомлення повідомляють, що GM зараз хоче продати або навіть закрити Сатурн, щоб послабити фінансовий тиск, на який він перебуває в даний момент.