що менше, ніж міні? чому розумний, звичайно. досить малий для того, щоб ласкаво в'їжджати та виїжджати з центру міста під час години пік, дуже економічний, дуже простий у паркуванні та все ще досить стильний, щоб його хотіли шикарні люди. ось що мали на увазі швейцарські виробники годинників swatch та daimler ag, коли розробляли смарт.

історія розумного починається десь у Швейцарії, де swatch ceo nicolas hayek вирішив, що хоче, щоб автомобіль носив назву компанії, "swatchmobile" (smart насправді означає swatch mercedes art), тому вони зв'язалися з volkswagen, але німецька компанія боролася з фінансовими проблемами в той час і повинен був передати пропозицію. саме Даймлер Бенц нарешті вирішив орієнтувати проект.

для того, щоб зробити машину, в 1994 році на території під назвою Smartville у Хамбаху, Франція, був побудований новий завод, але спочатку все здавалось багатообіцяючим, але незабаром Swatch і Mercedes вступили в конфлікт щодо дизайну та загальних характеристик майбутнього автомобіля. отже, ще до того, як машину було навіть зроблено, Swatch витягнув, залишивши Mercedes завершити проект.

продажі розпочалися в 1998 році і спочатку виявились багатообіцяючими, тому що смарт викликав багато ентузіазму у людей з усіх 9 країн, коли він продавався. впевнений у своїй моделі, mercedes випустив ще два смартси, родстер і родстер купе в 2003 році. у 2004 році на ринок вийшов forfour, трохи більший смартфон.

ці пізніші моделі були отримані не так добре, як їх попередники, і багато клієнтів не вразили дизайном і вважали їх занадто дорогими. daimler втратив купу проектів (4 мільярди євро між 2003 і 2006 роками, за даними джерел), і тому вирішив підключити більшість моделей.

forfour та roadster знайшли свою загибель під час цього переїзду, а fortwo (старе місто-купе) було перероблено лише для того, щоб мати можливість залишатися на ринку. вони зробили його трохи більшим та зробили інтер'єр, але вони не вирішили проблему з суперечливою послідовною трансмісією, яка мала горезвісне відставання.

коли ви думаєте про це, цілий автомобіль досить суперечливий. ти або ненавидиш, або любиш, ніяк не можеш бути байдужим, це такий автомобіль.