можна з упевненістю сказати, що виробники автомобілів spyker пройшли довгий шлях від початкової ідеї двох братів, вагонобудівників в Амстердамі, які заснували компанію ще в 1898 році. але основна ідея залишається незмінною: робити якісні машини, які також є інноваційними.

але компанія-шпигун, яку ми знаємо сьогодні, з самого початку пережила одну велику трансформацію. не багато хто знає, що компанія, заснована Якобусом та Хендріком-Яном Шпайкером у 1898 р., збанкрутувала в 1922 р., незважаючи на зусилля з метою зробити її вигідною. незважаючи на це, у той час spyker був відомий тим, що виготовляв надійні машини, які розглядались як «роллс-ройс континенту».

1903 60/80 к.с. був дуже інноваційним автомобілем для свого часу, з 6-циліндровим двигуном, повним приводом і гальмами на всіх 4-х колесах. ще одним дуже цікавим винаходом був запатентований пилозахисний кожух, який був встановлений під машиною, щоб допомогти їй не перемішувати пил на грунтових дорогах.

Автомобілі-шпигуни увійшли в історію, завершивши виснажливий Пекінський марафон, зайнявши друге місце. до цього часу компанія вже створила свою назву. під час wwi компанія розпочала виробництво літаків та літальних двигунів, щоб залишатися в бізнесі.

після війни виробництво автомобілів відновилося, але в 1922 році шпигун збанкрутував, купуючи його британський дистриб'ютор. нарешті, коли всі гроші закінчились, фабрика назавжди закрила свої двері назавжди. але марка і те, що вона стояла, залишились глибоко вбудованими в автомобільну промисловість. ось чому на рубежі століть, у 2000 році, Віктор Мюллер та Маартен де Бружин заснували нову компанію, що носить ім'я шпигуна, рішуче налаштовану на продовження спадщини голландського автовиробника.

новий spyker створює кричущі та ексклюзивні спортивні автомобілі, такі як c8 spyder та c8 laviolette. виробництво продовжилося у 2005 році з spyker c12 laturbie та у 2007 з d12 та c12 zagato. їхні машини коротко проходили на трасі f1 у сезоні 207, оснащені двигунами ferrari.