для автомобіля afficionados tvr - це надзвичайно потужні двигуни, закріплені на смішно легких та дивовижних на вигляд корпусах з вуглеволокна. це виняток із правила, коли мова йде про британське виробництво автомобілів, дотик екзотики в іншому консервативному середовищі. саме про це думав засновник Тревор Вілкінсон, коли він заснував компанію в 1947 році в Блекпулі, штат Ланкастершир.

Твр насправді походить від його імені, Тревор і спочатку був створений для ремонту та продажу автомобілів, але після того, як Вілкінсон побудував свій перший автомобіль, модифікуючи кузов на шасі Alvis firebird, він поєднався з Джеком Притчардом і почав робити спортивні машини.

спочатку вони використовували існуючі двигуни (від bmc або ford), що суттєво обмежувало характеристики їхніх автомобілів, але принаймні вони складалися з чудових конструкцій кузова із скловолокна та трубчастих сталевих рамок. першою офіційною моделлю tvr був mk 1, пізніше grantura в 1954 році. протягом тривалого періоду автомобілі tvr приїжджали у комплекті для використання лазівки в податковому законодавстві, але протягом 70-х років ця лазівка ​​була виправлена, і тому машини тепер прийшли повністю зібраними.

первісні власники, Прітчард і Вілкінсон залишили компанію в 1962 році, щоб створити нову ділову діяльність, на цей раз у виробництві скловолокна. компанія пройшла період безладу, але вона повернулася міцною завдяки tvr griffith, названій так на честь американського дилера автомобілів jack griffith, котрий думав встромити потужний двигун ac cobra v8 у свою tvr grantura. цей автомобіль допоможе Твр повернутися в гру.

в 1965 році компанія знову змінила керівництво, цього разу акціонером ТВТ, Мартіном Ліллі, який вирішив підвищити рівень фінішної обробки марки. під його керівництвом Твр придумав першу модель з тосканської серії. іншим новим автомобілем, який він створив, був лисиця 1968 року, заснована на старінні грантури.

Тепер, маючи серію якісних продуктів, Твер прагнув покращити продуктивність та представив шасі серії M, яке, як виявилося, стало великим хітом у США. що їм все-таки довелося позичити, це двигун, який протягом 70-х років виходив із тріумфів та бродів.

З настанням 80-х років Пітер Уілер став менеджером ТВР, і саме він вперше представив турбокомпресори на двигунах ТВР (на той момент ТВР використовував ровер v8). Поступово потреба у більш потужних двигунах призвела до важких модифікацій двигуна ровера, і нарешті, в 90-ті роки ТВР випустила власну модель двигуна під назвою ajp8. кузова автомобіля також зазнають декількох важливих змін під керуванням Пітера.

з рубежем століть і продаж твр Миколаю Смоленському в 2004 р. через падіння попиту було відпущено низку службовців, і за чутками переїхали до Туріну, Італія. це викликало обурення серед вболівальників та клієнтів, які зібралися на знак протесту в Лондоні. деякий час здавалося, що компанія назавжди закриє свої двері, але на початку цього року вони оголосили, що вона перезапустить нову версію sagaris, sagaris 2.